Blog

Z relaksem na Ty…

Z relaksem na Ty…

Relaksem może być wszystko to, co daje poczucie odprężenia fizycznego i psychicznego, wprowadza w stan harmonii i równowagi.

Każdy człowiek na pewnym poziomie i w pewnym zakresie potrafi na codzień radzić sobie ze stresem oraz sytuacjami trudnymi. Zawsze można wiedzę z tego zakresu poszerzyć, po to by żyć w harmonii i równowadze, czerpać radość i przyjemność z życia.

dziewczyna słucha muzykiJest wiele sposobów na codzienne odprężenie, dzięki którym można uzyskać wewnętrzny spokój, równowagę psychiczną i emocjonalą, ciało bez napięć i stresu oraz zdrowy orgaznizm. Na początku  wymaga to dyscypliny i kontroli, która przeradza sie w pozytywny nawyk. Z czasem staje się stylem życia, czymś normalnym i naturalnym.

Jest wiele czynników, które mają wpływ na to , czy żyjemy w stresie, czy potrafimy podchodzić z dystansem do sytuacji trudnych.

Czynniki te określają nasze możliwości radzenia sobie z problemami dnia codziennego, wpływają na nasze dobre samopoczucie, dają nam zastrzyk energii na każdy dzień.

Tymi czynnikami min. są:

– pozytywne myślenie,

– umiejętność podejścia do sytuacji trudnych bez lęku,

– znajomość technik oddechowych i relaksacyjnych,

– umiejętność relaksowania się na co dzień,

– praktykowanie naturalnej jakości w życiu jaką jest radość,

– praktykowanie ruchu jako naturalnej potrzeby, przez różne formy.

Również bycie spójnym w myślach, słowach, działaniu pomaga osiągnąć stan równowagi i harmonii.

Kolejnym ważnym aspektem naszego życia, który ma wpływ na to jak się czujemy, to nasza przestrzeń prywatna i zawodowa.
O prywatną możemy zadbać sami, o zawodową coraz więcej firm również dba, tworząc przyjazne miejsca pracy. Przyjazne miejsce pracy to klucz do dobrego samopoczucia i efektywności w pracy. Jak wiemy w biurze spędzamy większość naszego czasu, ważne jest żeby czuć się w nim komfortowo.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *