Blog

Poznaj swoje talenty

Poznaj swoje talenty

Kiedy myślę o talentach, pasjach, zastanawiam się jak mógłby wyglądać świat, gdyby wszyscy ludzie, rozwijali swoje talenty i realizowali swoje pasje. Wydaje się to niemożliwe albo zbyt idealistyczne. Napewno byliby szczęśliwi, radośni i spełnieni. Na ziemi byłby raj… Teoretycznie jest to możliwe, bo każdy rodzi się obdarzony jakimś talentem lub talentami. Mogą to być pewne predyspozycje do robienia czegoś, szczególne uzdolnienia czy wręcz wyjątkowe talenty bardzo jasno określone, zauważalne. W życiu wygląda to jednak różnie. Nie zawsze każdy człowiek ma kontakt ze swoimi talentami lub jest ich świadomy.  Dlaczego tak jest ?

poznaj swoje talenyLudzie szczególnie uzdolnieni o wyjątkowych talentach, czasami nie zdają sobie z tego sprawy, że są w szczególny sposób utalentowani, bo mają to od zawsze. Przyzwyczali się do tego i traktują to jak coś normalnego, naturalnego. Czasami traktują to jak swoje liczne zainteresowania, czasami zarabiają przy okazji na tym pieniądze, lub realizują swoje pasje dla czystej przyjemności. Bywa też tak, że ludzie poświęcają wiele lat ciężkiej pracy, żeby talent który mają przejawił się w najlepszy sposób.

Tak naprawdę prawdziwy talent, nie wymaga pracy, on poprostu jest i przejawia się czy tego chcemy czy nie. Jest to coś tak silnego, a jednocześnie naturalnego i prostego, że nie trzeba nad nim pracować. On manifestuje się  wtedy, kiedy ma przestrzeń na to żeby się przejawiał, co najwyżej wymaga ukierunkowania. Wystarczy robić to co sprawia radość i przyjemność, co przychodzi łatwo bez wysiłku, w czym człowiek czuje się dobrze, przez co się wyraża. Wtedy w łatwy, prosty sposób może skontaktować się ze swoimi talentami, które mogą przerodzić się w pasję życia.

Mówiąc najprościej, talenty to swego rodzaju narzędzia do realizacji pasji. Można połączyć kilka talentów w jedną wspólną pasję. Czasami można zacząć swoją przygodę z realizacją swojej pasji od jakiegoś zainteresowania, które z czasem może przerodzić się w pasję życia. To wszystko jest bardzo płynne i zmienne na przestrzeni życia. Człowiek może doświadczyć kilku pasji w życiu. W pewnych okresach życia poświęca więcej uwagi jednej, po to żeby ją rozwinąć, poznać, doświadczyć i na jakiś czas zostawić a zająć się innymi, czasami po latach  wraca do niej lub realizuje wszystkie, znajdując dla nich wspólny mianownik, który jest sposobem na przejawianie  się ich w życiu.

Ważne żeby odkrywać swoją niepowtarzalność i jednorazowość, korzystać świadomie ze swoich talentów, realizować siebie, przez realizację swoich pasji, a będzie to najpiękniejszy prezent jaki człowiek może dać sobie i światu.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *